Poznáte V-shape? Jemná a ženská tvár bez skalpela

Domov / Blog / Poznáte V shape?

AJD esthetic clinic - kontúrovanie V-shape

Ideál krásy je premenlivý. Každá doba prináša ten svoj, ktorému sa ľudia – hlavne ženy – chcú priblížiť. Naprieč dobami a kultúrami sa však kult krásy zhoduje na jednom, ženská tvár má byť symetrická, jemná a pripomínať tvar “V”.

Síce to takto napísané znie pekne, no nie každému bola takáto tvár vložená do vienka. Hlavne ženy s okrúhlou tvárou, či tie, ktoré majú geneticky mohutnejší žuvací sval, vedia, o čom sú tieto riadky. Existuje však jednoduchý spôsob ako prírode troška pomôcť.

Ach, tá čeľusť?

Ako to už vo svete býva, niektoré dámy sú obdarené dokonalou čeľusťou, iným sa tá ich vôbec nepáči. Vo väčšine ženy, ktoré majú hranaté, či okrúhle črty tváre sa snažia zmeniť tvar svojej čeľuste diétami či cvičením. 

V skutočnosti však vzhľad čeľuste nie je len výsledkom nadbytku tukového tkaniva a ovisnutej kože v oblasti tváre, ale taktiež aj veľkosťou žuvacích svalov. Tieto svaly sú zodpovedné za to, že môžeme prežúvať a prirodzene s vekom môžu meniť svoj tvar, zväčšovať sa a tak meniť líniu celej tváre.

V-shape hravo a rýchlo

Ešte donedávna bolo možné zjemňovať proporcie tváre iba dosť bolestivým chirurgickým zákrokom, ktorý si vyžadoval aj dlhý čas hojenia. Existuje však aj niekoľko  neinvazívnych techník bez použitia skalpela, ktoré Vám do pár dní vyčarujú jemnú ženskú tvár. Ide napríklad o techniku vpichovania botoxu do žuvacieho svalu, vďaka čomu získa tvár užší vzhľad, zvýraznia sa lícne kosti a celá tvár získa tvar V-shape.

Ako to celé funguje?

Ženy, ktoré túžia po jemnej a kontúrovanej tvári ju môžu získať behom pár sedení. Jemnou ihlou sa vpichuje potrebné množstvo jednotiek botulotoxínu do žuvacieho svalu, následne dochádza k jeho zmäknutiu. Do 6-tich týždňov od zákroku dochádza k zúženiu tváre a zjemneniu čŕt. Zákrok je bezbolestný a výsledok po jednom sedení je dočasný. Ak ženy túžia po trvalom zjemnení je potrebné absolvovať minimálne 2-3 sedenia. 

V-Shape sa dá dosiahnuť okrem aplikácie botulotoxínu do žuvacích svalov aj konturáciou sánky a brady kyselinou hyalurónovou. Ide o zákrok, kedy sa buď injekčne alebo kanylou aplikuje určité množstvo kyseliny hyalurónovej do oblasti brady a sánky tak, aby sme zvýraznili kontúry tváre a opticky ju tak zúžili. Efekt vydrží približne 1 rok, zákrok je takmer bezbolestný (pred aplikáciou sa nanáša anestetický krém, ktorý zmierni bolestivosť).

Zúženie tváre je vhodné pre

 • ľudí s neprirodzene širokou tvárou, ktorá dominuje – genetická predispozíci
 • pre ľudí ktorí trpia škrípaním zubov a poškodzujú si tak chrup
 • pre ľudí s „okrúhlejšou/tučnejšou“ tvárou

Samozrejme, pred týmto zákrokom je potrebné dohodnúť si odbornú konzultáciu. Lekár musí zhodnotiť, aký tvar a koľko jednotiek botulotoxínu, či mililitrov kyseliny hyalurónovej je potrebné klientovi pichnúť, aby tvár vyzerala dobre, mala požadovaný výsledok avšak stále pôsobila prirodzene. Skúste sa preto zveriť do rúk odborníkov na klinike AJD. 

Rezervácie

Chcete sa objednať?

  Kontakt

  Kde nás nájdete?

  Dohodnite si svoju konzultáciu ešte dnes. Telefonicky alebo osobne, bez čakania. Ak sa rozhodnete pre zákrok na našej klinike, konzultáciu s pani doktorkou máte zadarmo!

  Lipová 20, Spišská Nová Ves
  info@ajd.sk
  0909 11 90 90

  Buďte informovaní o našich akciách,
  novinkách a zaujímavostiach.

  Pridaj komentár

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Post comment