Nástrahy aplikácie nekvalitných materiálov!

Domov / Blog / Nástrahy aplikácie nekvalitných materiálov!

AJD esthetic clinic - nástrahy nekvalitných materiálov

Estetická medicína a odborníci, ktorí sa jej venujú sa čoraz viac stretávajú s problémom nekvalitných materiálov, ktoré si klientky dali pichnúť “za výhodnú cenu”. Na trhu sa objavuje čoraz väčšie množstvo necertifikovaných napodobenín, ku ktorým sa nekvalifikované salóny môžu dostať cez internet. Nevedomosť a zlá kvalita týchto materiálov neskôr môže spôsobiť zdravotné problémy dokonca v niektorých prípadoch aj trvalé následky!

Ak si vyberáte zákrok, ktorý chcete podstúpiť, je nevyhnutné vybrať si kvalifikovaného odborníka, hlavne ak hovoríme o aplikácii výplňových materiálov –  kyselina hyaluronová alebo o botulotoxíne. Takýto zákrok by mal robiť iba odborník s viacročnou praxou. Je naozaj veľmi nebezpečné, ak takýto zákrok podstúpite v nejakom salóne, kde procedúru vykonáva sestra, kozmetička či iný človek bez znalosti anatómie tváre. V takom prípade sa želaný efekt vôbec nemusí dostaviť. Práve naopak!

Aké nástrahy riskujete pri aplikácii nekvalitného materiálu?

 • Najčastejšie zle aplikovaný materiál v prípade zväčšenia pier spôsobí tzv duck face alebo striešku nad hornou perou, ktorá nie je veľmi atraktívna, dokonca, pôsobí komicky. 

 

 • Ďalej môžu vznikať granulómy a hrčky, ktoré sú výsledkom buď aplikácie necertifikovaného a lacného materiálu alebo výsledkom toho, že kyselinu aplikuje neodborník.

 

 • Najhoršia komplikácia pri neodborne aplikovanom materiáli je aplikovanie priamo do cievy alebo útlak cievy, kedy môže dôjsť až k nekróze tkaniva – čo znamená odumretie tkaniva ak sa nezasiahne včas.

Čo je dôležité si pred zákrokom všímať?

Ak sa chystáte podstúpiť zákrok, urobte si malý prieskum. Tu je pár tipov, čo si všímať: Internetová stránka kliniky – mala by obsahovať všetky potrebné náležitosti

Tím lekárov, personálu a ich skúsenosti v odbore Referencie zákazníkov, fotky pred a po, zhodnotíte tak, či sa vám páči výsledok.

Certifikáty a úradné osvedčenia, ktoré potvrdzujú, že klinika pracuje s kvalitným materiálom

Hygiena a čistota pracoviska, prístrojov, použitých nástrojov a produktov

Osobná konzultácia s lekárom, ktorá by mala byť vždy prvým krokom pred akýmkoľvek zákrokom.

Rezervácie

Chcete sa objednať?

  Kontakt

  Kde nás nájdete?

  Dohodnite si svoju konzultáciu ešte dnes. Telefonicky alebo osobne, bez čakania. Ak sa rozhodnete pre zákrok na našej klinike, konzultáciu s pani doktorkou máte zadarmo!

  Lipová 20, Spišská Nová Ves
  info@ajd.sk
  0909 11 90 90

  Buďte informovaní o našich akciách,
  novinkách a zaujímavostiach.

  Pridaj komentár

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Post comment