Chcete poraziť nepríjemnú migrénu?

Domov / Blog / Botoxom proti migréne

Blog - AJD esthetic clinic Spišská Nová Ves

Botox nebojuje iba proti vráskam.
Pomôže vám aj pri migréne!

Ak aj vám bola diagnostikovaná migréna, tak ste už určite pátrali po dostupných možnostiach ako sa zbaviť tejto nepríjemnej bolesti hlavy. Ak ste sa už prelúskali mnohými príbalovými letákmi od všemožných liekov, vyskúšali desiatky domácich receptov a výsledok stále nikde, možno je čas na botox. Práve ten vám dokáže pomôcť s migrénou!

Botulotoxín - AJD esthetic clinic Spišská Nová Ves

Čo je botulotoxín

Botulotoxín alebo obecne známy botox pozná medicína už viac ako 30 rokov. Ide o čistý proteín, ktorý je vyhľadávaný pre svoju vlastnosť uvoľniť mimické svaly, zodpovedné za vznik vrások. Najčastejšie sa využíva v oblasti estetickej medicíny, kde sa aplikuje tenkými ihlami na konkrétne miesta v oblastí tváre. Efektom je vyhladená pleť bez mimických vrások a žiarivý vzhľad.

Botox ako liek proti migréne

Síce je botox primárne spájaný s vyhladzovaním vrások, nie je to jeho jediný účinok. Mnohí lekári používajú tento proteín ako liek proti migréne. Botox blokuje chemikálie nazývané neurotransmitery, ktoré prenášajú signál bolesti z mozgu. Práve botox vytvorí akúsi zábranu a tieto chemikálie prenášajúce signál bolesti sa nedostanú k nervovým zakončeniam okolo hlavy a krku.

Ide o efektívnu lokálnu liečbu, ktorá nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky a navyše botox nepredstavuje záťaž pre telo ako napríklad lieky, ktoré musia prejsť cez pečeň. Takáto liečba migrény botoxom je vhodná pre dospelých, ktorí trpia bolesťami hlavy minimálne 15 dní v mesiaci, z toho najmenej 8 dní ide o migrénu.

Botox sa podáva ako séria 31 až 39 malých injekcií pod kožu alebo do svalov na čele a okolo hlavy, nad ušami a do krku a ramien. Injekcie sa opakujú každých 12 týždňov. Prvé výsledky sú viditeľné po prvej alebo druhej injekcii. Samotná aplikácia botoxu je jednoduchá a takmer bezbolestná. V mnohých prípadoch liečby migrény botoxom dokonca dôjde k úplnému odzneniu migrén.

Okrem blahodárného pôsobenia proti migréne sa botox využíva aj pri liečbe:

trvalých svalových spazmov dolnej končatiny u detí starších ako dva roky, ktoré trpia mozgovou obrnou
trvalých spazmov na tele u pacientov po mozgovej príhode
– svalov močového mechúra, pretože botox znižuje únik moču
– nadmerného potenia na rôznych miestach na tele

Nenechajte bolesť prerásť vám cez hlavu a vyskúšajte efektívnu liečbu. Ak by ste sa potrebovali poradiť, vyskúšajte konzultácie na našej klinike AJD.

Rezervácie

Chcete sa objednať?

  Kontakt

  Kde nás nájdete?

  Dohodnite si svoju konzultáciu ešte dnes. Telefonicky alebo osobne, bez čakania. Ak sa rozhodnete pre zákrok na našej klinike, konzultáciu s pani doktorkou máte zadarmo!

  Lipová 20, Spišská Nová Ves
  info@ajd.sk
  0909 11 90 90

  Buďte informovaní o našich akciách,
  novinkách a zaujímavostiach.

  Pridaj komentár

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Post comment